POZOR! V době mého pozastavení (které bude ještě chvíli trvat, bohužel) mě najdete aktivní na mém blogu na tublru.
Link najdete ZDE. Dávám tam vtipné i zajímavé fotky a obrázky. Budu ráda když budete navštěvovat ten v době mé nepřítomnosti. Vaše Kasandra :-)

Moje povídka - Povídka o Ajaxe a Kryosovi

12. listopadu 2012 v 14:24 | kasandra
Tak tohle jsme psali ve škole na Informatice, a já jsem se s tim tak nadřela že mi přišlo škoda aby se o tom nedozvěděl svět, takže voilá!

Pohádka o Ajaxe a Kryosovi

Jednou, a nebylo to dávno žila v jednom království dívka jménem Ajaxa. Žila v zemi kde byla velká zima protože všechno teplo jim bral zlé a jmenoval se Kryos. Žil ve velkém bariérovém ledovci který se jmenoval Vibilel. Protože tam bydlel Kryos tak tam byla strašlivá zima, ale on potřeboval nějaké teplo aby vůbec nějak přežil, i když mu zima vůbec nevadila. Tak pomocí kletby "skepetů" bral všem všechno teplo které vyrobili. Ajaxe se to ale vůbec nelíbilo. Tak už ve 13ti letech chtěla něco podniknout.


Poprvé vzala velkou mačetu jejího otce - přírodovědce a chtěla Kryose přemoct silou svalů. Ale když přišla k ledovci tak Kryos hýbnul malíčkem a odmrštilo ji to kilometry dál. Nic se jí ale nestalo. "vypadá to, že síla a zbraně nepomáhají, musím to zkusit jinak." rozhodla se Ajaxa. Takže chtěla zkusit přemoct přezlého Kryose pomocí vychytralosti. Dala do lahve od vodky psaní na kterém stálo: "prosim prosim zachran me nebo se utopim skoc do vody prosim glo glo". Pak ho hodila do vody a čekala až doplave ke Kryosovi, ale Kryos byl tak zlý že vzal papír, když viděl že jde o pomáhání tak ho vyhodil do kamen aby měl teplo. "vypadá to že na Kryose takhle nevyzraji, musím zkusit něco daleko lepšího."
Tak ji napadlo že použije sílu srdce.připlula ke Kryosovi na docela malé lodičce a řekla mu: "Kryosi ach Kryosi, proč jsi tak zlý? Venku na světě je to tak krásné, tahle tvoje chladná chatrč je strašná! Kryosi ach Kryosi pojď ven!" V té chvíli Kryos ožil, protože do toho dala Ajaxa všechen svůj um, chytrost a srdce. Vzal Ajaxu, objal ji a řekl: "díky ach díky Ajaxo že jsi mi ukázala pravou cestu! Teď se mi oči rozevřely, uši odhlušeli a vidím svět naprosto jinak!"
Také se úplně změnil vzhledově, teď měl jasné hezké oči místo temných zmrzlých bulv. Ajaxa měla radost a hned běžela za svým tatínkem aby mu o tom řekla, ale jek uviděl tatínek Kryose tak zabouchl dveře domnívajíc se že Kryos očaroval i jeho dceru, a že je na jeho straně. Ajaxa se snažila tatínka přesvědčila aby Kryose pustil dovnitř. Ale tatínek si trval na svém a Ajaxe se ho nepodařilo přesvědčit. A tak Kryos začal chřadnout a pomalu se z něj vytrácelo to dobro, protože neměl moc tepla. Začal Ajaxe nadávat, že je to jen a jen její vina, a to tatínka ještě víc přesvědčilo.
Ajaxa se snažila Kryose přesvědčit, ale ten byl pořád tak zlý jako předtím. Ajaxa si zoufala. Nemohla nic dělat. Znovu zkusila tu fintu s tím srdcem ale Kryos se jí vysmál že se chová jako malé dítě. Tak se šla Ajaxa poradit za moudrou Almou. Zeptala se jí co má dělat, a ona jí taky poradila.
"Ajaxo, ach Ajaxo, copak nevíš že kouzla se srdcem musí být jen opravdu upřímné? Chtěla jsi jen dokázat že máš pravdu svému otci, ne pomoct Kryosovi aby byl zase hodný. Aby se děli zázraky musíš je opravdu upřímně chtít." S těmi slovy odešla.
Ajaxa byla tak inteligentní že tomu porozuměla. Hned šla za Kryosem a řekla mu naprosto upřímně že potřebuje aby byl zase hodný a aby jí pomohl říct jejímu otci že to myslí dobře. Kryos souhlasil, ale pod podmínkou že až se tam dostanou tak že mu uvaří ledový koktejl a postel mu dá na led. S tím souhlasila. Tak vypáčili dveře a otec na ni začal řvát, co si o sobě myslí, že mu přivede kde jakého zloducha do domu, a Ajaxa se mu snažila vysvětlit že je teď hodný a že se ho nemusí bát a na ten důkaz ho Kryos objal. Tatínka to trochu obměkčilo, ale pořád byl vůči němu podezíravý a v noci z něj nespouštěl oči, ale Kryos nic neudělal.
Takhle žili alespoň rok, a Kryos náramně pomáhal až na ty výjimky že spal na ledě a museli mu dělat ledové koktejly. To ale znamenalo že zrušil kletbu "skepetů" a všichni mohli mít tepa kolik chtěli. I tatínek ho měl teď rád. Jednoho dne, byl zrovna vrchol zimy a kryos musel dostávat 5 skleniček ledu denně aby ho to jednou nevylákalo ven, tak jednou přeci jen neodolal a vystrčil ven nos. To byla velká chyba, protože už se od venku nemohl odrhnout. Ani ajaxa společně s otcem ho nemohli silou odtáhnout.
Od té doby Kryos čím dál tím bělel, protože byl pořád ve sněhu a na konci ledna byl už dočista bílý. Ale pak začal tát sníh a kryos s ním. Chudák Kryos se tedy pořád zmenšoval až byl docela malý,ale protože Ajaxa a její otec jo chtěli živého tak ho vykrmovali až byl úplně kulatý. A jednou spadl na zem a vyskočilo mu spoustu malých boulí které hranatily. A tak vznikla vločka.
Každý rok přichází Kryos znovu a znovu aby poděkoval Ajaxe a tatínkovi za jejich pohostinnost a za to že nemusí být uzamčený ve své temné schránce ale je volný a lehký jako vločka.
Konec!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lemonek lemonek | 12. listopadu 2012 v 14:26 | Reagovat

super :-D  :-D  :-D

2 Zoey Zoey | Web | 12. listopadu 2012 v 14:32 | Reagovat

Hezké :-) Jo, můžeš si to taky udělat

3 kasandra kasandra | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 14:34 | Reagovat

[2]: díííky!!!!

4 Safira Safira | 12. listopadu 2012 v 18:33 | Reagovat

to je moc pěkné, v soutěži máš velkou šanci!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama